Romanyalı fotoğrafçıdan “Güzellik Atlası”

Romanyalı fotoğrafçı Mihaela Noroc, “Güzellik, çeşitlilik demektir.”sloganıyla, 3 yıl önce kamerasını alarak dünya turuna çıktı.

Güzellik Atlası adını verdiği projesi kapsamında 60 farklı ülkenin kadınlarını, kültürlerini ve geleneklerini yansıtan ögelerle, makyaj ve estetik barındırmayan doğallıkta fotoğrafladı. Kadın modelleri bazen bir çiftçi, bir balıkçı, bir yerli veya bir öğretmendi. 

Çiçekler ve Hayvanlar Alemi :)

Doğanın karşı konulmaz güzelliklerinden biri olan çiçekler sadece insanların ilgisini değil, aynı zamanda hayvanlar aleminin de büyük ilgisini çekiyor. ? Üstelik Arısından koca Kaplanına birçok hayvanın çiçeklere olan sevgisini bu fotoğraf galerisinde bir kez daha göreceğiz…

Birbirinden harika, gerçekçi çizimler

Eğer İsveçli Maria gibi bir arkadaşınız varsa, fotoğraf çektirmenize gerek yok. Hatta çektiğiniz fotoğraflarınızı Retrica’da 15 farklı filtreden geçirmenize de gerek yoktur. ? Çünkü kendisi, bir fotoğraf makinesinin aldığı görüntüden iyi resim çiziyor ve bir Retrica uygulamasından ekstra iyi efektler veriyor. ?

Dudakların tuvale dönüştüğü an

Daha önce burada Londra’nın merkezinde yaşayan makyaj sanatçısı ve karikatürist Laura Jenkinson’ın dudak ve çevresine yaptığı muhteşem çizgi karakterlerin karikatürlerini görmüştük.Burada ise Tal Peleg’in harika göz makyajını görmüştük.

Şimdi ise Canada’da yaşayan makyaj sanatçısı Andrea Reed tarafından sadece dudaklara yapılmış ilginç tasarımlara ve dudak boyamalarına göz atacağız…